Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЦилиндричен леќа
Product Categories

Цилиндричен леќа

Категории на производи од Цилиндричен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Оптика предводена , Светло на линијата добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ласерски фокуси на леќи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Цилиндричната леќа се нуди и во плано-конкавна и во плано-конвексна конфигурација, тие обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија или за промена на односот на сликата. Цилиндричните леќи се достапни со позитивни или негативни фокусни должини, тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други.

cylindrical lens 1

cylindrical lens 2

cylindrical lens 3

cylindrical lens 4

cylindrical lens 5

cylindrical lens 6

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање