Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиЛасерски модулКрст ласерски модул450nm моден модул со ласен крст

450nm моден модул со ласен крст

 • $75
  ≥1
  Set/Sets
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1 Set/Sets
Delivery Time:
7 Days
Transportation:
Express
Port:
Beijing
Share:
 • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.C450

БрендREALPOO

place of originChina

Working Temp-10℃~+40℃

Storage Temp-40℃~+80℃

statusNew

warranty period3 months

Video factory inspectionNot Available

Mechanical test reportNot Available

Marketing typeOrdinary Product

Core selling pointCompetitive Price

Showroom location (in which countries are there sample rooms overseas)none

Out-of-warranty serviceOnline support

Applicable industryOther

Where to provide local services (in which countries are there overseas service outlets)none

VoltageDC2.8-5V

OEMPower, Voltage And Casing Size Can Be Custom Made.

Csing Size16 X 70 Mm ; 22 X 110mm

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност100 per day

ТранспортExpress

Место на потеклоКина

Способност за снабдување3000 per month

ПортBeijing

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Време на испорака7 Денови

Packaging & Delivery
Selling Units:
Set/Sets
Package Type:
Заштитно пакување


Blue Cross ласерскиот модул е ​​целосно автономен со ласерска диода, стаклен оптички леќа и возачко коло.

450nm е чисто зелена, крстот е чист и светла.


Спецификација:

Должина на бран: 450nm

Излезна моќност: 80mw, 100mw, 500mw, 1500mw, 2000mw, 3500mw, 5000mw

Големина на обвивка: 16 x 70 mm; 22 х 110мм

Напон: DC3-5V

Оптика: Стаклена леќа

Фокусбале: Да

Сет: Ласерски модул, држач, адаптер за напојување

Категории на производи : Ласерски модул > Крст ласерски модул

Е-пошта на овој добавувач
 • *До:
  Ms. Emma Wang
 • *Порака:
  Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање