Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиЛасерски модулКрст ласерски модул22x110mm 520nm 12mw зелен крст ласерски модул

22x110mm 520nm 12mw зелен крст ласерски модул

$30 - 100 /Piece/Pieces
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1 Piece/Pieces
Delivery Time:
7 Days
Transportation:
Air,Express
Port:
Beijing
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.C520C12-22110

БрендREALPOO

place of originChina

Working Temp-10℃~+40℃

Storage Temp-40℃~+80℃

statusNew

warranty period3 months

Video factory inspectionNot Available

Mechanical test reportNot Available

Marketing typeOrdinary Product

Core selling pointCompetitive Price

Showroom location (in which countries are there sample rooms overseas)none

Out-of-warranty serviceOnline support

Applicable industryOther

Where to provide local services (in which countries are there overseas service outlets)none

VoltageDC2.8-5V

OEMPower, Voltage And Casing Size Can Be Custom Made.

Csing Size22x110mm

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност100 per day

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување3000 per month

ПортBeijing

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Време на испорака7 Денови

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување


Ласерскиот модул Green Cross е целосно автономен со ласерска диода, стаклен оптички леќа и возачко коло.

520nm е чисто зелена, крстот е чист и светла.


Спецификација:

Должина на бран: 520nm

Излезна моќност: 12mw

Големина на обвивка: 22 x 110 mm

Напон: DC3-5V

Оптика: Стаклена леќа

Фокусбале: Ништо

Струја: 50250mA

Сет: Ласерски модул, држач, адаптер за напојување

Категории на производи : Ласерски модул > Крст ласерски модул

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање