Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиЛасерски модулКрст ласерски модулДијаметар 12мм 650nm модул за ласерска диода со црвен крст

Дијаметар 12мм 650nm модул за ласерска диода со црвен крст

$4 - 20 /Piece/Pieces
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
10 Piece/Pieces
Delivery Time:
7 Days
Transportation:
Air,Express
Port:
Beijing
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.CROSS

БрендREALPOO

place of originChina

Working Temp-10℃~+40℃

Storage Temp-40℃~+80℃

Csing Size6x11.2mm

statusNew

warranty period3 months

Video factory inspectionNot Available

Mechanical test reportNot Available

Marketing typeOrdinary Product

Core selling pointCompetitive Price

Showroom location (in which countries are there sample rooms overseas)none

Out-of-warranty serviceOnline support

Applicable industryOther

Where to provide local services (in which countries are there overseas service outlets)none

VoltageDC2.8-5V

OEMPower, Voltage And Casing Size Can Be Custom Made.

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност100 per day

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување3000 per month

ПортBeijing

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Време на испорака7 Денови

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување


Ласерскиот модул на Црвениот крст е целосно автономен со ласерска диода, пластична оптичка леќа и коло на возачот.

Дебелината на крстот е прилагодлива.


Спецификација:

Должина на бран: 650nm

Излезна моќност: 1mw, 5mw , 10mw, 20mw, 30mw, 50mw

Големина на обвивка: 12 x 40mm

Напон: DC3-5V

Оптика: Пластична леќа

Фокусбале: Да

Агол на вентилатор: 60 степени, 90 степени, 110 степени

Категории на производи : Ласерски модул > Крст ласерски модул

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање