Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиЛасерски модулКрст ласерски модулМодус на ласерска диода со црвен крст од 6 x 11,2 mm

Модус на ласерска диода со црвен крст од 6 x 11,2 mm

$5 - 20 /Piece/Pieces
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
10 Piece/Pieces
Transportation:
Air,s
Port:
Beijing
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.6-11.2

БрендREALPOO

place of originChina

Working Temp-10℃~+40℃

Storage Temp-40℃~+80℃

Csing Size6x11.2mm

statusNew

warranty period3 months

Video factory inspectionNot Available

Mechanical test reportNot Available

Marketing typeOrdinary Product

Core selling pointCompetitive Price

Showroom location (in which countries are there sample rooms overseas)none

Out-of-warranty serviceOnline support

Applicable industryOther

Where to provide local services (in which countries are there overseas service outlets)none

VoltageDC2.8-5V

OEMPower, Voltage And Casing Size Can Be Custom Made.

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност100 per day

ТранспортAir,s

Место на потеклоКина

Способност за снабдување3000 per month

ПортBeijing

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување


Овој компактен ласерски модул на црвен крст е само 6 x 11,2 mm. Ласерскиот модул „Црвена линија“ е целосно автономен со ласерска диода, пластична оптичка леќа. Колото на возачот е надвор од обвивката.


Спецификација:

Должина на бран: 635nm, 650nm

Излезна моќност: 1mw, 5mw

Големина на обвивка: 6 x 11,2 mm

Напон: DC3-5V

Струја: ≤60mA

Оптика: Пластична леќа

Фокусбале: Ништо

Агол на вентилатор: 60 степени, 90 степени

Категории на производи : Ласерски модул > Крст ласерски модул

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање