Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиЛасерски модулКрст ласерски модулЛасерски модул на црвен крст 650nm 635nm дијаметар 9mm

Ласерски модул на црвен крст 650nm 635nm дијаметар 9mm

 • $4
  ≥10
  Piece/Pieces
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
10 Piece/Pieces
Transportation:
Ocean,Air,s
Port:
Beijing
Share:
 • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.C

БрендREALPOO

place of originChina

Working Temp-10℃~+40℃

Storage Temp-40℃~+80℃

statusNew

warranty period3 months

Video factory inspectionNot Available

Mechanical test reportNot Available

Marketing typeOrdinary Product

Core selling pointCompetitive Price

Showroom location (in which countries are there sample rooms overseas)none

Out-of-warranty serviceOnline support

Applicable industryOther

Where to provide local services (in which countries are there overseas service outlets)none

VoltageDC2.8-5V

OEMPower, Voltage And Casing Size Can Be Custom Made.

Casing Size9 X 23 Mm

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност100 per day

ТранспортOcean,Air,s

Место на потеклоКина

Способност за снабдување3000 per month

ПортBeijing

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Овој модул за ласер со црвена линија е ласерски со индустриско одделение. Ласерската диода има висока стабилност и долг работен век.

идеален е за широк спектар на ласерски апликации со мала моќност, како што се уреди за покажување, израмнување и позиционирање.


Спецификација:

Должина на бран: 650nm, 635nm

Излезна моќност: 1mw, 5mw

Големина на обвивка: 9 x 23 mm

Агол на вентилаторот: 45 степени, 60 степени, 90 степени, 110 степени

Прилагодлив: Да

Оптика: Пластика

Зрак: Линија

Работен напон: DC3-5V

Обвивка материјал: Анодизиран алуминиум

Работна температура: -10С до + 40С


Ве молиме контактирајте не за да ја добиете најновата цена!

Категории на производи : Ласерски модул > Крст ласерски модул

Е-пошта на овој добавувач
 • *До:
  Ms. Emma Wang
 • *Порака:
  Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање