Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛасерски модулКрст ласерски модул
Product Categories

Крст ласерски модул (Total 8 Products)

Категории на производи од Крст ласерски модул , ние сме специјализирани производители од Кина, Крст ласерски модул , Крст ласери добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Крос ласер за коса R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Ласерски модул на црвен крст 650nm 635nm дијаметар 9mm

Единечната цена: USD 4 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 4 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој модул за ласер со црвена линија е ласерски со индустриско одделение. Ласерската диода има висока стабилност и долг работен век. идеален е за широк спектар на ласерски апликации со мала моќност, како што се уреди за покажување, израмнување и...
Модус на ласерска диода со црвен крст од 6 x 11,2 mm

Единечната цена: 5~20

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој компактен ласерски модул на црвен крст е само 6 x 11,2 mm. Ласерскиот модул „Црвена линија“ е целосно автономен со ласерска диода, пластична оптичка леќа. Колото на возачот е надвор од обвивката.Спецификација: Должина на бран: 635nm, 650nm...
405nm модул со ласер диодна сина крст

Единечната цена: 10~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој модул со ласер Blue Cross е прилагодлив, и целосно автономен со ласерска диода, стаклен оптички леќа и возачко коло. Спецификација: Должина на бран: 405nm Излезна моќност: 100mw, 150mw, 200mw Големина на обвивка: 16 x 70mm Напон: DC3-5V Оптика:...
450nm моден модул со ласен крст

Единечната цена: USD 75 / Set/Sets

Min.Order Единечната цена
1 Set/Sets USD 75 / Set/Sets

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Blue Cross ласерскиот модул е ​​целосно автономен со ласерска диода, стаклен оптички леќа и возачко коло. 450nm е чисто зелена, крстот е чист и светла.Спецификација: Должина на бран: 450nm Излезна моќност: 80mw, 100mw, 500mw, 1500mw, 2000mw, 3500mw,...
22x110mm 520nm 12mw зелен крст ласерски модул

Единечната цена: 30~100

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Ласерскиот модул Green Cross е целосно автономен со ласерска диода, стаклен оптички леќа и возачко коло. 520nm е чисто зелена, крстот е чист и светла.Спецификација: Должина на бран: 520nm Излезна моќност: 12mw Големина на обвивка: 22 x 110 mm Напон:...
14x50mm 520nm ласерски модул со зелен крст

Единечната цена: USD 10 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 10 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Ласерскиот модул Green Cross е целосно автономен со ласерска диода, пластичен оптички леќа и коло на возачот. Дебелината на крстот е прилагодлива. И, имаме неколку агол на вентилатор за вашиот избор.Спецификација: Должина на бран: 520nm Излезна...
10x35mm 635nm 5mw модул за ласерска диода со црвен крст

Единечната цена: 10~20

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Ласерскиот модул на Црвениот крст е целосно автономен со ласерска диода, пластична оптичка леќа и коло на возачот. Дебелината на крстот е прилагодлива. И, имаме неколку агол на вентилатор за вашиот избор.Спецификација: Должина на бран: 635nm Излезна...
Дијаметар 12мм 650nm модул за ласерска диода со црвен крст

Единечната цена: 4~20

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Ласерскиот модул на Црвениот крст е целосно автономен со ласерска диода, пластична оптичка леќа и коло на возачот. Дебелината на крстот е прилагодлива.Спецификација: Должина на бран: 650nm Излезна моќност: 1mw, 5mw , 10mw, 20mw, 30mw, 50mw Големина...

Кина Крст ласерски модул Добавувачи

Realpoo Optics е професионално производство на ласерски модули во светот. Нашата компанија поседува искусен инженер, професионална линија за производство, одлична машина за тестирање, како и напреден инструмент. Со предностите, ние нудиме ласерски модул, ласерска диода, ласерска ламба, ласерска етапна ламба, ласерски ериферен производ, дизајн и развој на PCB коло и така натаму. Можеме да обезбедиме повисока квалификувана стапка.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање