Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички филтерФилтри во бојаФилтер за неутрална густина ND филтер

Филтер за неутрална густина ND филтер

Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

Филтерот за неутрална густина ги користи карактеристиките на апсорпција или рефлексија на светлината за да го ослаби интензитетот на светлината. Откако светлината во видливиот регион до блискиот инфрацрвен регион ќе помине низ филтерот за неутрална густина, различните бранови должини се ослабуваат во иста пропорција. Направете оптичкиот елемент да одржува приближно еднаква преносливост на енергијата на светлината во широк опсег на бранова должина.
Категории на производи : Оптички филтер > Филтри во боја

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање