Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички филтерФилтри во бојаТесен филтер со тесен опсег од 650nm

Тесен филтер со тесен опсег од 650nm

$1 - 99 /Piece/Pieces
Material:
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-00027

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical

shapeSpherical, PLANO

ShapeSquare, Round,or Custom Made

Thickness0.7mm - 1.5mm

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност100,000 per month

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување100,000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Тесните филтри за пропусен опсег се поделени од филтрите за пропусен опсег. Дефиницијата е иста како и филтрите за пропусен опсег. Овој вид на филтер дозволува светлината да помине во одредена лента со бранова должина, но од двете страни надвор од овој опсег е блокиран, проодната лента на тесниот појас е тесна.

Материјал: оптичко стакло

Квалитет на површината: 60/40

Боја на стакло: црвена

Преносливост: 90%Категории на производи : Оптички филтер > Филтри во боја

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање