Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички филтерФилтри во боја
Product Categories

Филтри во боја (Total 7 Products)

Категории на производи од Филтри во боја , ние сме специјализирани производители од Кина, Филтри во боја , Апсорпционен филтер добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Апсорптивни филтри R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Апсорбирачки филт од оптичко стакло LB12

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Апсорпционен филтер, обоено стакло кое содржи одреден оксид на обоени метали, кое има силна способност да апсорбира светлина во одредени опсези на бранова должина, а пренесената светлина е монохроматска. Материјал: стакло LB12 Боја на стакло: зелена...
Филтер за сечење оптичко стакло QB39 IR

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Апсорпционен филтер, обоено стакло кое содржи одреден оксид на обоени метали, кое има силна способност да апсорбира светлина во одредени опсези на бранова должина, а пренесената светлина е монохроматска. Материјал: QB39 стакло Боја на стакло: Сина...
Тесен филтер со тесен опсег од 650nm

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Тесните филтри за пропусен опсег се поделени од филтрите за пропусен опсег. Дефиницијата е иста како и филтрите за пропусен опсег. Овој вид на филтер дозволува светлината да помине во одредена лента со бранова должина, но од двете страни надвор од...
Филтер за неутрална густина ND филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтерот за неутрална густина ги користи карактеристиките на апсорпција или рефлексија на светлината за да го ослаби интензитетот на светлината. Откако светлината во видливиот регион до блискиот инфрацрвен регион ќе помине низ филтерот за неутрална...
Оптички стаклени диелектрични огледала

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Огледалата може да се поделат на диелектрични ретровизори и метални ретровизори. Диелектричното огледало се нарекува и рефлективно огледало, анти-ласерско огледало. Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување...
Оптички стакло димиум PNB586 Апсорбирачки филтер

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Димиумскиот филтер има многу остри карактеристики на апсорпција на бранова должина и се погодни за целите на пренесување или апсорпција на специфичен опсег на бранова должина. Материјал: PNB586 Боја на стакло: Виолетова Преносливост:...
365nm ZBW1 стакло Филтер за тесен опсег на стакло

Единечната цена: 1~20

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Тесните филтри за пропусен опсег се поделени од филтрите за пропусен опсег. Дефиницијата е иста како и филтрите за пропусен опсег. Овој вид на филтер дозволува светлината да помине во одредена лента со бранова должина, но од двете страни надвор од...

Кина Филтри во боја Добавувачи

Филтрите во боја ја филтрираат светлината според опсегот на бранова должина, така што одделните филтрирани интензитети вклучуваат информации за бојата на светлината. Филтрите во боја ги прават сликите и видеата [шарени. "Пренесувајќи светлина преку филтер во боја, информациите за бојата се даваат на светлосниот сигнал. Се користат главно во ТВ, компјутери и паметни телефони, овие панели се клучна компонента во репродукцијата на боите на рамни панел дисплеи. Неодамна, филтрите во боја се користат не само во дисплеи со течни кристали, туку и во други панелни апарати, како што се е-документи и OLED.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање