Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички филтерФилтри за бандапас
Product Categories

Филтри за бандапас (Total 26 Products)

Категории на производи од Филтри за бандапас , ние сме специјализирани производители од Кина, Филтри за бандапас , Оптички филтри добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптички филтер со опсег R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Филтри за оптички стаклени опсези

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за тесен опсег со оптичко стакло 980nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Тесен филтер со тесен опсег од 520nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Оптичко стакло BP690nm - 730nm филтер за пропусен опсег

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за опсег на оптичко стакло 766nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за опсег на оптичко стакло 905nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за опсег на оптички стакла 480nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
IR 980nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
IR 940nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
IR 900nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
IR 850nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
IR 830nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
IR 808nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтри со VIS 556nm CWL опсег на опсег

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтерот за опсег на опсег е оптички елемент што дозволува да помине специфична бранова должина на светлината, додека дозволува рефлектирање на друга бранова должина (или ослабување). Според работната бранова должина, може да се подели на: УВ-опсег...
VIS 530nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтерот за опсег на опсег е оптички елемент што дозволува да помине специфична бранова должина на светлината, додека дозволува рефлектирање на друга бранова должина (или ослабување). Според работната бранова должина, може да се подели на: УВ-опсег...
UV 365nm CWL опсег на филтри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за опсег на стакло со опсег од 340nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Тесен опсег на оптичко стакло 588nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за оптичко стакло 413nm Bandpadd

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за опсег на оптички стакла 680nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...
Филтер за опсег на оптичко стакло 850nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува бранова должина во одреден опсег и ја отфрла (слабее) брановата должина надвор од тој опсег. Апликација: флуоресцентен анализатор, читач на микро плочи, опрема за надградба на кабелска телевизија,...

Кина Филтри за бандапас Добавувачи

Филтер за пропусен опсег или филтер за пропусен опсег (BPF) е уред што поминува фреквенции во одреден опсег и ги отфрла (слабее) фреквенциите надвор од тој опсег.
Филтрите за опсег се широко користени во безжичните предаватели и приемници. Главната функција на таков филтер во предавателот е да го ограничи шириниот опсег на излезниот сигнал до опсегот наменет за преносот. Ова спречува пренесувачот да се меша со другите станици. Во приемникот, филтерот за пропусен опсег овозможува да се слушаат или декодираат сигналите во избраниот опсег на фреквенции, истовремено спречува пропуштање на сигналите на несаканите фреквенции. Сигналите на фреквенциите надвор од опсегот на кои е прилагоден приемникот, можат или да го заситуваат или оштетуваат приемникот. Дополнително, тие можат да создадат несакани производи за мешање што паѓаат во опсег и го попречуваат сигналот за интерес. Приемниците со широкопојасна лента се особено подложни на такво мешање. [3] Филтерот за пропусен опсег исто така ги оптимизира односот на сигнал и шум и чувствителноста на приемникот.

И во апликациите за пренесување и примање, добро дизајнираните филтри за пропусен опсег, со оптимален ширина на опсег за режимот и брзината на комуникација што се користат, го максимизираат бројот на предаватели на сигналот што можат да постојат во системот, додека се минимизираат пречките или конкуренцијата меѓу сигналите.

Надвор од електрониката и обработката на сигналот, еден пример за употреба на филтри со пропусен опсег е во атмосферските науки. Вообичаено е да се филтрираат неодамнешните метеоролошки податоци со пропусен опсег со временски опсег од, на пример, од 3 до 10 дена, така што само циклоните остануваат како флуктуации во полињата со податоци.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање