Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиСферични леќиАхроматски леќиАхроматска леќа со плоштад за оптика

Ахроматска леќа со плоштад за оптика

$5 - 99 /Piece/Pieces
Material:
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-A

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical, Infrared, ACHROMATIC

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност10000 per month

ТранспортAir,s

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Оптиката на Реалпо може да произведе квадратни ахроматски леќи. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и да се однесуваат добро за сите задачи со параксијална слика. Овие леќи се обложени со еднослоен антирефлекционен слој за да се намалат загубите на површината во видливите региони. Ахроматските леќи денес се широко користени во ахроматските телескопи, микроскопи и фотографски леќи.


Спецификација:

Материјал: крунско стакло и кременско стакло

Толеранција на дијаметар: +0,0, -0,05

Толеранција на дебелина во центарот: 0,1 ±

Квалитет на површината: 40-20 гребење и копање

Центрирање: ar 1 лачен минути

Површинска слика: ламбда / 4 @ 632.8nm

Јасна решетка:> 90% од дијаметарот

Наклон: заштитна комора

Обложување: По барање

ACHROMATIC LENS


Категории на производи : Сферични леќи > Ахроматски леќи

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање