Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиСферични леќиАхроматски леќи
Product Categories

Ахроматски леќи (Total 10 Products)

Категории на производи од Ахроматски леќи , ние сме специјализирани производители од Кина, Ахроматски леќи , Микроскоп за ахроматски леќи добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ахроматска должина на фокусот на леќата R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Ахроматски леќи од 12,5 мм Дија 25мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Realpoo Optics може да произведе ахроматска леќа со дијаметар поголем од 50mm. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и...
Ахроматска леќа со плоштад за оптика

Единечната цена: 5~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Реалпо може да произведе квадратни ахроматски леќи. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и да се однесуваат...
Ахроматска леќа обложена со MaF2

Единечната цена: USD 5 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и да се однесуваат добро за сите задачи со параксијална слика. Овие леќи се...
Микроахроматски леќи со голема прецизност

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Realpoo Optics може да произведе ахроматска леќа со дијаметар поголем од 50mm. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и...
Ахроматски леќи од 54мм дија, 230мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Realpoo Optics може да произведе ахроматска леќа со дијаметар поголем од 50mm. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и...
Ахроматични леќи со широк опсег AR обложени

Единечната цена: USD 5 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и да се однесуваат добро за сите задачи со параксијална слика. Овие леќи се...
Во близина на ахроматска леќа обложена со IR

Единечната цена: 5~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и да се однесуваат добро за сите задачи со параксијална слика. Овие леќи се...
Ахроматска леќа со голема прецизност

Единечната цена: USD 5 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Realpoo Optics може да произведе ахроматска леќа со дијаметар поголем од 50mm. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и...
Ахроматскиот леќа го оцрнува работ

Единечната цена: USD 5 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo може да понуди ахроматска леќа за оцрнување на работ. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и да се...
Ахроматска тројка леќа од оптичко стакло

Единечната цена: 5~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ахроматска тројка леќа е сложена леќа која се состои од три единечни леќи. Ахроматската леќа може да се користи како колиматори, леќи за фокусирање или собирачи на светлина. Тие се дизајнирани да ги елиминираат хроматските и сферичните абери и да се...

Кина Ахроматски леќи Добавувачи

Ахроматските леќи се комбинација на позитивен низок индекс на рефракција (коронска круна) и негативен висок индекс на рефракција (кремен). Во споредба со монолитната единечна леќа, дизајнот на дублет може да им обезбеди на корисниците дополнителна слобода на дизајнот и дополнително да ги оптимизираат перформансите на леќата. Затоа, предностите на ахроматските леќи се позначајни од оние на единечните леќи со еднаков дијаметар и фокусна должина.
Ахроматските леќи се користат за минимизирање или елиминирање на хроматската аберација. Ахроматскиот дизајн помага и во минимизирање на сферичните абери. Ахроматските леќи се идеални за низа апликации, вклучувајќи микроскопија на флуоресценција, реле на слика, проверка или спектроскопија. Ахроматскиот леќа, кој често се дизајнира или со зацементирање на два елементи заедно или со монтирање на двата елементи во куќиште, создава помали големини на дамки од споредливите леќи со единечна единица.

achromatic lens 1

ACHROMATIC LENS 2

achromatic lens 3

achromatic lens 4

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање